niedziela, 10 kwietnia 2016

Na przekór chorobie...

...czyli moja wersja makijażu SOS. Oczywiście, gdy jestem chora wolę nie nakładać na twarz nic poza kremem, ale czasem sytuacja zmusza nas do pokazaniu się światu. Co wtedy?
   Wyznaję zasadę, że w dniach trudnych dla cery, mniej znaczy więcej. Nie bawię się wtedy kolorami, tylko staram się nadać buzi świeżości oraz zatuszować niedoskonałości. U mnie przy zapaleniach, grypie i innych nieprzyjemnych dolegliwościach pojawiają się wypryski na skórze, z którymi na co dzień nie mam problemu. Tak więc pierwszą rzeczą na jakiej się skupiam to ich pokrycie. Tym razem dałam szansę podkładowi Double Wear od Estee Lauder. W zimę nie sprawdzał się na mojej suchej skórze, ale teraz pozytywnie mnie zaskoczył kryciem, trwałością. Nic się nie zważyło a u mnie to sukces w przypadku ciężkiego podkładu. Pod oczy powędrował ukochany Full Cover z MUFE- moja ogromna miłość! Całość została zafiksowana pudrem sypkim Dior Forever, który pięknie odbija światło. Oczywiście nie obyło by się bez konturowania, tym razem za pomocą bronzera Too Faced. Na kości policzkowe dużo delikatnego różu o mega rozświetleniu z MakeupRevolution (ten w kształcie serduszka).


   Oko tylko delikatnie wykonturowałam cieniami Urban Decay z palety Naked 3 i dodałam kreskę, żeby nabrało wyrazu. Na dolną linię wodną powędrowała cielista kredka Kryolan, co nieco odwróciło uwagę od zaczerwienionych białek. Czymże byłby makijaż bez brwi? U mnie klasycznie poratowała mnie pomada z Inglota. Usta tylko delikatnie musnęłam farbką ze Sleeka, bo miałam wrażenie, że wszystko się na nich stopi od gorączki.
  Zarówno pod makijaż jak i w celu jego odświeżenia/scalenia użyłam Smashbox Prime Water, czyli mojej kolejnej kosmetycznej miłości. Niby woda a działa cuda!

2 komentarze:

  1. Fajny naturalny makijaż ;) Taki najlepiej się sprawdza, gdy oczy łzawią i jedyne o czym marzymy, to zmyć z siebie wszystko i pójść spać ;)

    OdpowiedzUsuń

Anonimowych proszę o podpisywanie się pod komentarzami. Komentarze obraźliwe, zawierające spam, niepodpisane lub będące tylko reklamą nie będą umieszczane.
Na pytania odpisuję pod Twoim komentarzem.

Copyright © 2016 by Magdalena Magdziarz , Blogger