wtorek, 2 lipca 2013

Brwi idealne, część I

Hej,
o brwiach możecie przeczytać na wielu blogach, w każdym podręczniku do wizażu, na wszelkich portalach urodowych, ale mimo to postanowiłam poruszyć ten temat na łamach mojego bloga. To co osobiście najbardziej cenię w wyglądzie brwi to naturalność. Lubię jak są schludne, wyczesane, mają pełen obrys, jednak podoba mi się, gdy w tym ładzie widać naturalny łuk.
Aby dobrać odpowiedni kształt brwi musimy poznać nasz kształt twarzy. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest dokładna analiza naszej buzi. Musimy związać włosy, zmyć makijaż i stanąć przed lustrem lub zrobić sobie zdjęcie. Teraz zastanówmy się jaką figurę geometryczną najbardziej przypomina?
Istnieją różne podziały kształtów twarzy. Te podstawowe: kwadrat, trójkąt, owal znajdziemy w każdym schemacie. Przedstawię Wam podział, jakim zazwyczaj sugeruję się w kontakcie z klientkami:
-twarz owalna: zaokrąglona, najwyższy punkt twarzy znajduje się na osi pionowej, najszersze miejsce to kości policzkowe, twarz zwęża się od podbródka, czoło wysokie, podbródek zaokrąglony, twarz szczupła,
-twarz kwadratowa (prostokątna): oś wysokości i szerokości ma podobną długość, dość mocne rysy, szeroka,
-twarz okrągła: wysokość i szerokość są sobie równe, czoło niskie, twarz szeroka,
-twarz trójkątna: twarz szczupła, wysokość większa niż szerokość, podbródek wąski i szpiczasty,
-twarz trapesoidalna: ogólne wrażenie szerokiej, wyrazista szczęka, czoło węższe od dolnych partii,
-twarz romboidalna: ogólne wrażenie szerokiej, kąty są wyraźnie zaznaczone.

Powyższe kształty występują także w wersjach łączonych. Ważna jest dokładna analiza lub jeśli nie mamy na nią czasu to określenie punktów najszerszych, najwęższych, najbardziej wyrazistych etc.

Gdy już poznamy nasz kształt, możemy zdecydować jak ukształtować nasze brwi. Pamiętajmy o prostych zasadach: brwi o kształcie trójkątnym wyszczuplają, wąskie brwi na szerokiej twarzy gubią się, za grube brwi nadają groźnego wyrazu, należy usunąć włoski u nasady nosa, brwi nie mogą opadać, ponieważ zyskamy smutny wygląd... Ważne jest, aby przy twarzy okrągłej nie robić zbyt łagodnego łuku a przy twarzy o wyrazistych rysach np. kwadrat lub romb nie przesadzić z łukiem o trójkątnym kształcie.
Chcąc nakreślić właściwy łuk powinnyśmy wziąć w rękę ołówek, pędzel lub podobny przedmiot. Przykładamy w miejsca pokazane na schemacie (linia a jest w przypadku zdjęcia umieszczona pod delikatnym skosem ze względu na ułożenie twarzy na zdjęciu).
-linia a: wskazuje początek łuku brwiowego, powinien zaczynać się zgodnie z linią skrzydełek nosa oraz wewnętrznego kącika oka,
-linia b: przebiega przez środek źrenicy do skrzydełka nosa, jest to najwyższy punkt brwi,
-linia c: wskazuje zakończenie łuku, przebiega od kącika zewnętrznego.

Na nadanie kształtu brwiom znamy wiele metod. Dla posiadaczek gęstych brwi wystarczy regulacja oraz czesanie włosków. Niesforne włoski można też utrwalić żelem do brwi. Osobiście używam także masełka miodowego, ma konsystencję wazeliny i dobrze pielęgnuje skórę. Na co dzień idealnie sprawdzają się cienie lub woski do stylizacji brwi. Osobiście używam matowego cienia, który przeznaczony jest do powiek, ale idealnie pasuje kolorem do moich brwi. Firmy oferują również pisaki, jednak tu radzę się zastanowić, bo nie są one tak łatwe w użyciu jak cień, który daje nieco bardziej naturalny efekt.
Osobiście uwielbiam podkreślać brwi skośnym pędzelkiem z naturalnego włosia, idealnie sunie po łuku a szerokość odpowiada moim brwiom idealnym. Posiadam zarówno nr 6, jak i 2. bez dwóch zdań polecam nr 6.
Co robić, gdy nie mamy czasu na codzienne podkreślanie brwi? O tym dowiecie się w kolejnym poście.1 komentarz:

  1. Na pewno bardzo przydatny wpis:) Ja właśnie myślę nad swoimi brwiami ,nie są idealne ale wiem ze dobra regulacja mogłaby im pomoc .Jednak jakoś sama nie bardzo chce w nie ingerować mimo posiadanej teoretycznej wiedzy.Wole je oddać w ręce fachowca:)

    OdpowiedzUsuń

Anonimowych proszę o podpisywanie się pod komentarzami. Komentarze obraźliwe, zawierające spam, niepodpisane lub będące tylko reklamą nie będą umieszczane.
Na pytania odpisuję pod Twoim komentarzem.

Copyright © 2016 by Magdalena Magdziarz , Blogger