środa, 13 lutego 2013

Akcja stylizacja
   
 Zapraszam do lektury mojego artykułu w "Ślubne fryzury i makijaże" nr 2/2013 :)


  Dzień ślubu to dla każdej Panny Młodej wielkie wydarzenie. Trzeba zorganizować uroczystość, zaprosić gości, wybrać miejsce, fotografa, kapelę lub DJ-a a także kupić stroje. Zwariować można od takiego natłoku zadań. Ważne jest, aby w tym czasie nie zapomnieć o sobie. Panna Młoda podczas ślubu będzie w centrum uwagi, dlatego powinna czuć się pięknie i pewnie. W tym celu warto skupić się na naszej stylizacji, a więc nie tylko na cudnej sukni, ale i odpowiednich dodatkach, makijażu, fryzurze…
       Polki najczęściej decydują się na klasykę. Zazwyczaj przywdziewają suknię w modelu klasycznym, empire, princessa, prostym, o kształcie litery A, czasem i o kroju syreny. Do tego wybierają bezpieczne pantofle ślubne dobrane do koloru sukni. Taka stylizacja jest ponadczasowa i z pewnością po latach nie będziemy żałować wyboru, jednak należy zadbać o to, by nie wyglądać banalnie. Bardzo ważny zatem będzie wybór specjalistów, którzy pomogą nam zadbać o ślubny image. Do uniwersalnego looku wizażystka wybierze paletę naturalnych kolorów współgrających z urodą klientki. Będą to niekontrastowe barwy, beże, delikatne brązy, szarości i pastele. Stylistka fryzur zadba o nieskomplikowane upięcie lub ułoży dziewczęce fale. Całość wykończą szczegóły, czyli idealne paznokcie, zapewne manicure francuski albo jednolity, subtelny róż lub beż, delikatna wiązanka kwiatów i tradycyjna biżuteria.
        Kontrastowy wizerunek Panny Młodej to nieczęsty wybór, jednak niektóre panie decydują się na awangardowy wygląd. Taki wizerunek wybiorą zapewne osoby, które na co dzień wyróżniają się z tłumu, tudzież celebryci. W tym przypadku wszystko jest dozwolone. Wszelkie reguły dotyczące ślubnej stylizacji przestają mieć racje bytu. Suknia na pewno będzie oryginalna, najczęściej szyta na zamówienie. Cała ekipa pracująca nad wyglądem przyszłej mężatki ma możliwość pokazania swej artystycznej duszy. Wizaż może, a nawet powinien w tym przypadku, być oryginalny. Być może Panna Młoda zdecyduje się na malowany ornament, uzupełnienie makijażu o połyskujące cyrkonie, czy też na powieki w jaskrawych kolorach. Fryzjerka może zaproponować kolorowe akcenty, kwiaty wpięte w upięcie, czy też niebanalne dekoracje. Przyznaję jednak, ze ludziom, decydującym się na awangardę w dniu własnego ślubu nie może brakować pewności siebie, gdyż to co modne i zadziwiające w dniu zaślubin może wydawać się za kilka lat kiczem. Warto wziąć to pod uwagę przed wyborem wizerunku.
      Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest skomponowanie naszego wyglądu z charakterem uroczystości. Jeśli miejscem wesela jest sala balowa to warto wybrać kreację niczym księżniczka. Kiedy planujemy przyjęcie w plenerze, nasz image powinien być lekki, wygodny. Oczywiście najważniejsze to czuć się komfortowo, dlatego całość powinna być dobrana do typu urody, temperamentu, pogody. Warto więc zaszaleć, ale z klasą. Gdy już znajdziemy suknię marzeń, poszukajmy butów, które będą wygodne, ale i ładne. Mogą to być cieliste czółenka lub obuwie dopasowane kolorem do bukietu, krawatu Pana Młodego lub dekoracji. Niejedna Para Młoda decyduje się pójść do ołtarza w trampkach lub glanach. Jest to rozwiązanie praktyczne i zazwyczaj związane z charakterem, pasjami etc. Zamiast welonu możemy założyć toczek, diadem albo pozostawić włosy w naturalnym, artystycznym nieładzie. Także w makijażu można złamać kilka zasad. Co raz częściej kobiety wybierają eleganckie smoky eyes, czy też kolorowy akcent w postaci ust lub wyrazistej powieki.
     Warto poprosić o pomoc ekspertów, aby nasza stylizacja tworzyła spójną, piękną całość. Przed zakupem kreacji należy dokonać wielu przymiarek, zastanowić się jak ma wyglądać uroczystość. Dobrym rozwiązaniem jest skomponowanie palety barw będącej wyznacznikiem doboru dekoracji, dodatków. To ułatwi wybór stylizacji. Najważniejsze to w tym wszystkim pozostać sobą i cieszyć się tym cudownym, pełnym miłości dniem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Anonimowych proszę o podpisywanie się pod komentarzami. Komentarze obraźliwe, zawierające spam, niepodpisane lub będące tylko reklamą nie będą umieszczane.
Na pytania odpisuję pod Twoim komentarzem.

Copyright © 2016 by Magdalena Magdziarz , Blogger