środa, 30 stycznia 2013

Jak dopasować makijaż ślubny?      W dniu ślubu każda kobieta chce wyglądać pięknie i nie ma w tym nic dziwnego, wszystkie oczy są zwrócone właśnie w stronę Panny Młodej. Olśniewająca suknia, odpowiednie buty, nienaganna fryzura i… makijaż! Wiele przyszłych mężatek ma dylemat, czy powinien on być subtelny, czy może bardziej zmysłowy lub kolorowy? Tu przyda się głębsza refleksja. Na sam początek trzeba wziąć pod uwagę to, w czym najlepiej się czujemy. Jeśli nie lubimy podkreślać oczu ciemnymi barwami to nie decydujmy się na to w dniu ślubu. Działa to także w drugą stronę, gdy uwielbiamy intensywny makijaż to nie rezygnujmy z niego podczas przyjęcia.
      Istotnym krokiem będzie dobór dobrej wizażystki. Najlepiej zaczerpnąć opinii znajomych lub poszukać informacji na forach internetowych. Należy także przejrzeć portfolio osoby, która nas zainteresuje, skontaktować się w sprawie jej doświadczenia i podejścia do tematu. Oczywiście musimy umówić się na makijaż ślubny, odpowiednio wcześnie, aby w dniu ślubu nie okazało się, że jednak dwie strony źle się zrozumiały lub umiejętności wizażystki nas nie satysfakcjonują. Specjalistka wykona analizę kolorystyczną naszego typu urody, dobierze makijaż do naszego temperamentu oraz stroju i dodatków, dzięki czemu wydobędzie z nas to, co najlepsze. Powinnyśmy znaleźć osobę, której zaufamy i pozwolimy na odpowiednie poczynania.
     Co raz częściej wizerunek Panny Młodej odbiega od schematu. Kobiety wybierają różnorodne suknie, często dość awangardowe lub kolorowe. Wtedy też można nieco zaszaleć z makijażem. Wizaż ślubny nie musi być klasyczny. Jeśli tylko mamy odwagę, możemy wykorzystać intensywne barwy lub zdecydować się na mocną klasykę w stylu smoky eyes. Istnieje też kompromisowe wyjście: w dniu ślubu kobiecy, naturalny makijaż a podczas sesji plenerowej szaleństwo. Modnym akcentem są perfekcyjnie podkreślone usta, jednak  tu warto się zastanowić. Nawet świetna wizażystka nie zagwarantuje, że pocałunki i jedzenie nie zniszczą kunsztownie dopieszczonego detalu. Dla odważnych kobiet ciekawy może wydawać się ostatni hit, czyli ornament ślubny. Z pewnością niewiele pań zdecyduje się na taki wzorek, jednak jakaż byłaby radość wizażysty, gdyby Panna Młoda zechciała aż tak zaszaleć. Warto także pomyśleć o podkreśleniu rzęs, które są niezwykle kobiecym atrybutem i odpowiednio podkreślone zrobią piorunujące wrażenie. Najciekawszym rozwiązaniem jest przedłużenie ich metodą 1:1 lub Blink&Go. Jednak nie każda z nas chce spektakularnego efektu na dłuższy okres, wtedy warto poprosić wizażystkę o doklejenie kępek rzęs lub ewentualnie rzęs w pasku. Tym z Was, które mają naturalnie olśniewające rzęsy, pozostaje tylko pozazdrościć.
      Istotą makijażu jest to, aby kobieta czuła się w nim pewnie, pięknie i uwodzicielsko. Jeśli tylko będziemy czuły się w nim dobrze to i goście dostrzegą w nas czar. Z pomocą wizażystki nie popełnimy gafy dobierając nieodpowiednie kolory , czy też rodzaj wizażu. Ważne, by nasz ślubny look podkreślał w nas to, co najpiękniejsze, był trwały i prezentował się dobrze na zdjęciu, tak gdy obejrzymy fotografie z tego magicznego dnia za kilka lat, nasze myśli przepełniało wzruszenie, pozytywne emocje a nie myśl o tym, że źle wyglądałyśmy.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Anonimowych proszę o podpisywanie się pod komentarzami. Komentarze obraźliwe, zawierające spam, niepodpisane lub będące tylko reklamą nie będą umieszczane.
Na pytania odpisuję pod Twoim komentarzem.

Copyright © 2016 by Magdalena Magdziarz , Blogger